REKLAMA

REKLAMA

Schetyna obwinia PiS o kryzys w stosunkach polsko-izraelskich. Ustawa o IPN “rujnuje opinię o Polsce na świecie”

424

– Polska po trwającym już ponad dwa lata sporze z Brukselą znalazła się w kolejnym konflikcie. I to nie tylko polsko-izraelskim i polsko-ukraińskim, ale również polsko-amerykańskim – mówi w rozmowie z dziennikarzem “Rzeczpospolitej” przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

– Domagamy się od rządu przedstawienia informacji w Sejmie o tym, co Polska Fundacja Narodowa zrobiła w sprawie ratowania dobrego imienia Polski w trakcie konfliktu polsko-izraelskiego – zapowiedział lider PO.

Jego partia ma zabiegać o nowelizację ustawy o IPN, gdyż w obecnym kształcie “rujnuje opinię o Polsce na świecie”.

– PiS obudził demony przeszłości, obudził antysemityzm w Polsce. To jest nie do wybaczenia. Antysemickie wątki w TVP, narodowcy z antysemickimi hasłami na Marszu Niepodległości, konieczność zablokowania ulicy, przy której mieści się ambasada Izraela w obawie przed narodowcami, bezkarność rasistów, antysemitów i neofaszystów – na to PiS daje przyzwolenie. Chciałbym zapytać ministra Brudzińskiego, dlaczego do dzisiaj nie ujęto rasistów z Marszu Niepodległości? PiS daje przyzwolenie na antysemityzm, rasizm i neofaszyzm w Polsce swoimi zaniechaniami, jak i wypowiedziami – grzmi Schetyna.

REKLAMA

za: rp.pl

fot. embassies.gov.il

REKLAMA