REKLAMA

REKLAMA

Salvini: Po wyborach do PE tacy ludzie, jak Verhofstadt stracą pracę

709

– Zastanawiam się, jak długo będzie Pan marionetką popychaną przez Salviniego i Di Maio – powiedział podczas wtorkowego zgromadzenia plenarnego PE przewodniczący grupy liberałów ALDE, Guy Verhofstadt, zwracając się do włoskiego premiera Giuseppe Conte.

Verhofstadt stwierdził także, że Di Maio “wykorzystał” swój urząd, spotykając się w zeszłym tygodniu z protestującymi francuskimi “żółtymi kamizelkami”.

REKLAMA

– Będę mówił po włosku, jestem zakochany we Włoszech, dla mnie to kraj, to cała cywilizacja. Włochy to miejsce, gdzie narodziła się nasza europejska cywilizacja. Dlatego boli mnie, gdy widzę degenerację polityczną Włoch, która nie rozpoczęła się wczoraj, ani rok temu, ale 20 lat temu. Ten piękny kraj stał się, od przekonanego obrońcy Europy, maruderem Unii.

Słowa te nie uszły uwadze wicepremiera Matteo Salvini’ego.

– Po 26 maja (dzień wyborów po Parlamentu Europejskiego – przyp. red.)wszyscy ci panowie zmienią pracę – powiedział Salvini, odnosząc się do Verhofstadta i innych członków PE, którzy skrytykowali włoski rząd. – Wywód Verhofstadta był haniebny.

REKLAMA

za: ansa.it

 

PiS znowu nas wszystkich oszukał. Netanjahu powiedział parę słów za dużo….

REKLAMA

REKLAMA