Salvini po wizycie w Polsce i spotkaniu z J. Kaczyńskim: Zgadzamy się w 90 proc.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini w wywiadzie dla dziennika “Polska The Times” w samych superlatywach wyrażał się zarówno o wizycie w Polsce, jak i rozmowach prowadzonych z politykami PiS: Jarosławem Kaczyńskim, szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim, a także premierem Mateuszem Morawieckim.

– Oceniam, że zgadzamy się w 90 proc. spraw. To znakomity kapitał pod przyszłe rozmowy – mówił zadowolony lider Ligi. Wicepremier Włoch podkreślił, że rząd PiS cieszy się zaufaniem Polaków i nie interesują go opinie biurokratów z Brukseli.

REKLAMA/Advertisement

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości cieszy się zaufaniem obywateli. To jest najważniejsze. Nie obchodzi mnie, co się na ten temat uważa w Brukseli. Ja czuję się znakomicie, siedząc przy jednym stole z Jarosławem Kaczyńskim – komentował.

Wicepremier Włoch zaznaczył, że zgadza się z polskim rządem w 90 proc. spraw. Zapytany o Rosję i postawę wobec polityki Władimira Putina, odpowiedział, że potępia agresję na arenie międzynarodowej.

REKLAMA/Advertisement

– Doskonale rozumiem prawo każdego państwa do własnego pomysłu na politykę bezpieczeństwa, suwerenność terytorialną i państwową – mówił i dodał, że wątpi w skuteczność sankcji wobec Moskwy. Priorytetem dla Unii Europejskiej zdaniem włoskiego polityka jest ochrona granic i obrona przed islamskim terroryzmem.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement

 

Wasiukiewicz, Bąkiewicz o usunięciu profilu facebookowego Dziennika Narodowego [WIDEO]