REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Salvini: We Włoszech i Europie potrzebujemy więcej własnych dzieci, a nie nowych niewolników z Afryki!

640

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, porównał imigrantów z Afryki do niewolników, co skłoniło ministra spraw zagranicznych Luksemburga – Jean’a Asselborna (członka Luksemburskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej) do gniewnej reakcji.

Ognista wymiana zdań między Salvinim a Asselbornem miała miejsce podczas zamkniętej sesji na europejskiej konferencji nt. bezpieczeństwa i imigracji w Wiedniu. Salvini z dumą opublikował film pokazujący ten incydent na swojej stronie na Facebooku, komentując:

– Luksemburski minister spraw zagranicznych oświadczył dziś rano, że potrzebujemy migrantów, ponieważ Europa starzeje się. Powiedziałem mu, że zamiast tego pracuję na rzecz młodych Włochów (i Europejczyków), którzy powinni sprowadzać dzieci na świat, ponieważ nie chcemy nowych niewolników.

Reklama / Advertisement

Włoski polityk dodał, iż za to mu płacą wyborcy, by “pomóc młodym ludziom zacząć rodzić dzieci w sposób, w jaki robili to jeszcze kilka lat temu i nie importować afrykańskiej młodzieży, by zastąpiła Europejczyków. Może w Luksemburgu jest taka potrzeba; we Włoszech jednak jest wola, aby pomóc naszym obywatelom pozwolić sobie na potomstwo”.

Ostatnia uwaga wywołała gniewną odpowiedź Asselborna, który przypomniał Salvini’emu o Włochach mieszkających w Luksemburgu.

– Przybyli jako migranci i pracowali w Luksemburgu, więc we Włoszech mieliście pieniądze na opłacenie swoich dzieci- powiedział, dodając gniewnie francuskie przekleństwo “Merde alors!” (można je przetłumaczyć jako “cholera jasna”, chociaż samo “merde” znaczy “gó…o”).

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Ostra wymiana zdań nastąpiła, gdy Filippo Grandi – wysoki komisarz ONZ ds. Uchodźców, powiedział dziennikarzom że doradził Salvini’emu, by w trakcie spotkania “stonował agresywny język” wobec imigrantów.

za: ansa.it

Reklama / Advertisement