REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Salvini do Macrona: Skoro tak kochasz migrantów, jutro wyślę Ci ich 9 tysięcy!

2091

Prezydent Francji Emmanuel Macron oskarżył włoski rząd o “cynizm i nieodpowiedzialność” za odmowę wpuszczenia na ląd we Włoszech migrantów z statku “Aquarius”, których przyjąć zgodził się nowy, socjalistyczny premier Hiszpanii.

Słowa Macrona ubodły szefa Ligi Północnej i ministra spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salivini’ego:

– Prezydentowi Francji mówię:” Emmanuelu, jeśli masz tak złote serce, jak mówisz, jutro podamy ci szczegóły wysłania do Ciebie 9 tysięcy imigrantów, których tak kochasz.

Reklama / Advertisement

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie zamierza wysłuchiwać od Francji ani Hiszpanii kazań na temat imigrantów, dodał kilka godzin później.

Tymczasem jak podał portal politico.eu, Niemcy i Włochy planują przeprowadzić wspólne rozmowy na temat migracji. Niemiecki, federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) zaprosił swojego włoskiego odpowiednika Matteo Salvini’ego do Berlina, by przedyskutować wspólną propozycję ochrony granic zewnętrznych. Politycy rozmawiali przez telefon i byli “w pełni wyczuleni” na politykę migracyjną i bezpieczeństwo, powiedział niemiecki minister.

Jednak “Bild” poinformował, że Merkel i Seehofer nie zgodzili się co do kwestii odsyłania ludzi na granicę, gdyby odmówiono im azylu w innym miejscu lub ubiegali się o azyl w innym kraju UE.

Reklama / Advertisement

za: ilgiornale.it
politico.eu

Reklama / Advertisement