REKLAMA/Advertisement

Salvini kpi z Richarda Gere’a, który pojawił się na statku z migrantami: “Może zakwaterować ich w swoich willach w Hollywood” [WIDEO]

12463

Aktor Richard Gere, przywożąc ze sobą skrzynki z owocami, odwiedził w piątek podjętych z morza Afrykanów na statku Open Arms – organizacji pozarządowej, która zajmuje się ściąganiem nielegalnych imigrantów z Afryki i wyławianiem ich z Morza Śródziemnego. Statek ten utknął na Morzu Śródziemnym przeszło tydzień temu, stając się kolejną jednostką, której “pasażerów” nie chcą wpuścić do swoich portów kraje południowej Europy.

69-letni aktor był akurat we Włoszech i po zapoznaniu się z rozpowszechnianymi przez Open Arms alarmującymi wiadomościami skontaktował się z organizacją.

REKLAMA/Advertisement

– Najważniejszą rzeczą dla tych ludzi jest możliwość dotarcia do jakiegoś portu, zejścia ze statku, wejścia na ląd i rozpoczęcia nowego życia – oświadczył. – Pomóżcie tym ludziom, naszym braciom i siostrom!

Na konferencji prasowej zwołanej na statku, który przebywa w okolicach Lampedusy, Gere rozwodził się szeroko nad polityką imigracyjną Donalda Trumpa i Matteo Salviniego.

REKLAMA/Advertisement

– To musi się skończyć na całej planecie i to już. I skończy się, jeśli powiemy STOP – stwierdził.

REKLAMA/Advertisement

Włoski wicepremier odpowiedział bardzo szybko.

– Biorąc pod uwagę, że ten hojny milioner wyraża troskę o los migrantów Open Arms, dziękujemy mu. Może on zabrać ich ze sobą do Hollywood, swoim prywatnym samolotem, wszystkich ludzi wziąć na pokład i zakwaterować ich w swoich willach. Dziękuję, Richard! – powiedział lider Ligi.

za: cbc.ca
bbc.com

REKLAMA/Advertisement