Salvini: Jeżeli patrioci nie dokonają przełomu w wyborach do PE, niektóre kraje UE mogą stać się islamskie

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini – cytowany przez “Il Giornale” – ostrzegł, że jeśli narodowe i patriotyczne partie nie dokonają przełomu w europejskich wyborach w przyszłym tygodniu, niektóre narody kontynentu mogą w przyszłości stać się państwami islamskimi.

Salvini ogłosił jednocześnie, że w przyszłym tygodniu w Mediolanie odbędzie się wiec na dużą skalę, w którym wezmą udział przedstawiciele różnych partii o podobnym profilu, na które zaprosił m.in. liderów francuskiego Zgromadzenia Narodowego czy Alternatywy dla Niemiec.

REKLAMA/Advertisement

– Albo uratujemy teraz Europę, albo skażemy nasze dzieci na życie w państwie islamskim opartym na strachu i niepewności. Chcę pokolenia, które jest wolne i dumne – powiedział Salvini i zapowiedział, że wspomniany wiec odbędzie się w sobotę na słynnym Piazza del Duomo, wyrażając nadzieję, iż może uczestniczyć w nim uczestniczyć nawet sto tysięcy osób.

Wg sondażu Scenari Politici – Winpoll z 7–9 maja Liga może liczyć na poparcie 33.8 % wyborców. Gdyby tak się stało, mogłaby być partią o największej liczbie europosłów w całej UE.

REKLAMA/Advertisement

za: ilgiornale.it

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]