Sądy jak za komuny – stosunek kasty sędziowskiej do kandydata narodowców na prezydenta Pruszkowa

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Robert Bąkiewicz w wyborach samorządowych w październiku 2018 r. ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta Pruszkowa z ramienia KWW Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków. Otrzymał w nich 1187 głosów, czyli 4,44 % ogółu oddanych.

– Wynik, jak na możliwości narodowców, jest wynikiem bardzo dobrym. W trakcie kampanii wyborczej jednak apetyty były jednak dużo większe – zwierzał się Bąkiewicz. – Jeszcze tydzień przed wyborami moje szanse były znacznie większe, do momentu opublikowania przez facebookowy fanpage Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kłamliwych i fałszywych informacji na mój temat. Rzekomo miały być w mojej sprawie prowadzone postępowania prokuratorskie, w tym jedno ws. nakłaniania do zabójstwa.

Jak przyznaje były kandydat, “te informacje zaczęły być bardzo mocno kolportowane w Pruszkowie”. Sztab wyborczy szybko podjął kontrofensywę, dwukrotnie kierując sprawę do sądu w trybie wyborczym. O szczegółach Robert Bąkiewicz opowiadał w programie.

REKLAMA/Advertisement