Sąd w Katowicach wypuścił na wolność Marokańczyka skazanego za przynależność do ISIS

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach w połowie marca ub.r. oskarżył Mourada T. – obywatela Maroka o udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym – międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS). Chodzi o przestępstwo z art. 258 par. 2 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd okręgowy skazał go na 3 lata i 8 miesięcy więzienia. Jednak obrońcy wnieśli odwołanie i rozprawa odwoławcza miała odbyć się w najbliższy piątek. 

– Sąd podjął starania, by sprawa Mourada T. została zaliczona do kategorii pilnych i odbyła się mimo wprowadzonych ograniczeń we wcześniej wyznaczonym terminie. Niestety tłumaczka języka arabskiego odmówiła przyjazdu na piątkową rozprawę z uwagi na zagrożenie zakażenia koronawirusem. Odmówili także inni tłumacze, z którymi kontaktował się sąd – powiedział PAP rzecznik Sądu Apelacyjnego sędzia Robert Kirejew.

Sąd postanowił więc uchylić Marokańczykowi areszt tymczasowy! Jednak jak donosi portal wpolityce.pl, zaraz po tym jak wyszedł z gmachu aresztu, został zatrzymany przez Straż Graniczną.

– Poczeka na decyzję sądu po zażaleniu prokuratury lub zostanie wydalony z Polski. Dzięki doskonałej współpracy śledczych i innych służb udało się odizolować niebezpiecznego terrorystę – czytamy.

REKLAMA/Advertisement