REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Sąd w Salonikach skazał migrantów, którzy grupowo zgwałcili Greczynkę biorącą udział w imprezie dobroczynnej na rzecz uchodźców

2028

W ubiegłym tygodniu sąd apelacyjny w Salonikach postanowił za zbiorowy gwałt, kradzież i pobicie skazać dwóch Algierczyków (w wieku 22 i 29 lat) na odpowiednio: 29 i 21 lat więzienia. Oczekuje się, że trzeci sprawca – 19-letni Syryjczyk, zostanie osądzony przez sąd dla nieletnich.

23-letnia Greczynka i jej chłopak 2 października 2016 r. uczestniczyli w imprezie solidarnościowej dla uchodźców na uniwersytecie w mieście Saloniki, na którym oboje studiowali. Gdy na chwilę oddalili się od ustawionej na zewnątrz sceny na której organizowano występy, zostali zaczepieni przez trzech migrantów z Syrii i Algierii.

Wszyscy trzej grożąc rozbitymi butelkami, zaprowadzili grecką parę w ustronne miejsce i związali. Chłopak został pobity, a kobietę imigranci zmusili do uprawiania seksu oralnego. Na koniec Grecy zostali okradzeni z portfeli, a kobieta dodatkowo z pierścionka. Grecka policja zdołała bandytów stosunkowo szybko zidentyfikować. W mieszkaniu niepracujących imigrantów znaleziono narkotyki, 5.5 tys. euro w gotówce, a także skradzioną biżuterię.

Reklama / Advertisement

Ze względu na swoje położenie geograficzne Grecja odgrywa (obok Włoch) rolę głównego ośrodka recepcji imigrantów przybywających spoza Europy. Garstka zaledwie przybywa do Grecji, aby znaleźć pracę i zintegrować się ze społeczeństwem. Inni nie są w stanie wyobrazić sobie skali kryzysu, z jakim Grecja zmagała się przez ostatnie trzy lata.

Przez kilka lat gmina Saloniki przyznawała mieszkania w blokach tym imigrantom, którzy nie byli w stanie wynająć domu dla siebie. W związku z kryzysem finansowym miasto wycofało się z finansowania tego projektu. Od tego czasu organizacje charytatywne i obywatele Salonik dobrowolnie płacą czynsz i rachunki dla uchodźców.

za: typosthes.gr

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement