REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Sąd nakazał Le Pen stawić się na badania psychiatryczne za informowanie o zbrodniach ISIS

690

Marine Le Pen poinformowała dzisiaj na Twitterze, iż sąd w Nanterre (w zespole miejskim Paryża, – przyp. red.) nakazał jej stawić się na badania psychiatryczne. Powodem, dla którego sędzia uważa iż liderka Zgromadzenia Narodowego (RN) jest niespełna rozumu jest fakt, iż kilka tygodni po serii ataków terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 r., w których zginęło 137 osób, zamieszczała w mediach społecznościowych zdjęcia ofiar terrorystów islamskich z ISIS.

W marcu b.r. Le Pen została oskarżona o rozpowszechnianie “brutalnych wiadomości, które podżegają do terroryzmu lub pornografii, lub poważnie szkodzą ludzkiej godności” i które mogą być oglądane przez nieletnich. Prawdopodobnie badanie psychiatryczne ma związek z tym dochodzeniem.

– Myślałam, że przeżyłam już wszystko: no cóż, nie! Za potępienie horroru ISIS poprzez posty, “wymiar sprawiedliwości” skierował mnie na badania psychiatryczne. Jak daleko się posuną? – napisała liderka RN. – To naprawdę niesamowite, ten reżim naprawdę zaczyna mnie martwić.

Reklama / Advertisement

Skierowanie nakazuje przeprowadzenie testów “tak szybko, jak to możliwe” w celu ustalenia, czy “jest w stanie zrozumieć uwagi i odpowiedzieć na pytania”.

Jacky Coulon, sekretarz krajowego związku zawodowego pracowników samorządowych (Union syndicale des magistrats) powiedział radiu France Info, że procedura taka jest “automatyczna” w przypadku zarzutów związanych z publikowaniem niektórych rodzajów zdjęć i “nie jest to decyzja polityczna”.

– Oczywiście nie pójdę na to badaniei poczekam, aby zobaczyć, jak zamierzają mnie do tego zmusić – powiedziała BFM TV Marine Le Pen.

– Zostałam oskarżona o potępienie zbrodni ISIS – dodała w rozmowie z AFP. – W innych krajach daliby mi za to medal.

Jeżeli liderka RN byłaby skazana, może zmierzyć się z karą pozbawienia wolności do trzech lat oraz grzywnie w wysokości 75 000 euro.

Była żona muzułmanina: Na ulicach Warszawy jest wielu Pakistańczyków. 14-latki są dla nich „młodymi k…i”

za: thelocal.fr

Reklama / Advertisement