REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rzymkowski: Prezes ukraińskiego IPN jest jawnym rosyjskim agentem [WIDEO]

340

– Swego czasu wrzuciłem na swoje konto na Facebooku taki film z uroczystości na Ukrainie, gdzie ludzie ubrani w mundury Waffen SS wydają komendy po niemiecku, mają runy SS na epoletach i swastyki na hełmach – mówił w telewizji internetowej wPolsce.pl poseł Kukiz’15, wiceprezes Unii Polityki Realnej Tomasz Rzymkowski.

– Ale to jest przede wszystkim nasza wina, Polaków. Patrzyliśmy na to biernie (…) W kogo interesie jest to, żeby Ukraina otoczona była wrogami jak taki chory człowiek Europy kordonem sanitarnym? Żadne państwo nie będzie chciało współpracować z krajem ogarniętym neonazizmem. To jest w interesie Rosji. Pytanie brzmi, dlaczego państwo ukraińskie nie jest w stanie zmienić prezesa swojego IPN? Dla mnie Wołodymyr Wjatrowycz jest jawnym rosyjskim agentem – ocenił Rzymkowski

Reklama / Advertisement

Rozmowa dotyczyła również komisji śledczej ds. Amber Gold, w której zasiada poseł.

– Nie chcę wnikać w szczegóły niejawnego przesłuchania. Niedługo opinia publiczna dowie się o wszystkim, jak będzie spisany protokół, a potem odtajniony. Panowie z Nowoczesnej i PO zawiązali dziwne scalenie. We mnie wywołuje to falę śmiechu kiedy słyszę, że to jest jakiś przełom i pojawiły się konkretne zarzuty. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale w moim odczuciu nie wniosło to absolutnie nic, a wręcz przeciwnie. Jest to próba wciągnięcia nas w jakiś kanał, ślepą uliczkę, również próba ratowania samego siebie – wyjaśniał poseł Rzymkowski.

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca