REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rzymkowski: Jeśli Trzaskowski chce udzielać homoseksualnych ślubów, to niech kandyduje na burmistrza Berlina

772

– Mam propozycję, by pan Rafał Trzaskowski startował na burmistrza Berlina. Prawo niemieckie zezwala na związki partnerskie – zaproponował wczoraj w TVP Info poseł Kukiz’15 i wiceprezes Unii Polityki Realnej, Tomasz Rzymkowski.

– Bardzo bym chciał być pierwszym prezydentem Warszawy, który mógłby udzielić ślubu parze homoseksualnej – powiedział w “Kropce nad i” w TVN poseł PO Rafał Trzaskowski i kandydat na prezydenta stolicy.

Ta deklaracja ucieszyła homoseksualnego posła Nowoczesnej, Pawła Rabieja, który ze swoim partnerem Michałem Cessanisem wystąpił w programie “Skandaliści” Agnieszki Gozdyry.

Reklama / Advertisement

– Wierzymy, że nasz ślub odbędzie się w Polsce i że udzieli nam go Rafał Trzaskowski – powiedział Paweł Rabiej, a Cessanic dodał:

– My sobie przysięgę pewnego rodzaju małżeńska mówimy codziennie, mówiąc do siebie jak bardzo się kochamy (…) Ale chcemy tej przysięgi małżeńskiej w Polsce.

– To cyniczna gra tych panów. Nie tylko tych dwóch, ale wszystkich, którzy mówią, że jak wygrają wybory samorządowe, to będą udzielać ślubów związkom partnerskim. To kompletna bzdura. Konstytucja mówi jasno, że małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny. Koniec, kropka – skomentował poseł Rzymkowski. – To próba zgarnięcia skrajnie lewicowego elektoratu.

Foto: Twitter/Paweł Rabiej

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement