Rzymkowski: Izrael to jest państwo, które może co najwyżej Polsce wbić nóż w plecy [WIDEO]

Dr Tomasz Rzymkowski w rozmowie z Mediami Narodowymi w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego zauważył, że Prawo i Sprawiedliwość będzie miało problem już w tych wyborach, ponieważ przez odrzucenie projektu ustawy ANTY-447 przygotowanego przez Kukiz15, twardy prawicowy elektorat będzie od PiS odpływał:

– Prawo i Sprawiedliwość moim zdaniem przede wszystkim będzie miało problem z tego powodu, że utraciło twardego, prawicowego wyborcę z racji właśnie na kwestie dotyczącą relacji polsko-żydowskich. Ta słabość w relacjach i ten strach. Bo to przede wszystkim strach, obawa. Prawica tym się różni od lewicy, że prawica bardzo mocno stawia akcent na godność narodu, na bezpieczeństwo narodowe. Natomiast w tym segmencie Prawo i Sprawiedliwość jest niewiarygodne, bo same wypowiedzi czy premiera Morawieckiego, czy prezesa Kaczyńskiego gdzie mówi, że no nikomu nic nie jesteśmy winni, ale zaraz, ja nie słyszałem, żeby Mongołowie się od nas czegoś domagali, albo Grecy, albo Hiszpanie, albo mieszkańcy Wenezueli. Słyszę, że jeden naród się domaga od Polski konkretnych roszczeń. Nawet ze strony Ukraińców ostatnio nie słyszę, żeby oddawać Chełmszczyznę i Zamojszczyznę, tylko słyszę ze strony środowisk żydowskich i to w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA/Advertisement

BARDZO ISTOTNYM ELEMENTEM SCENY POLITYCZNEJ W IZRAELU SĄ ŻYDZI ROSYJSCY

– Mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznym zbiegiem dwóch interesów. To znaczy, środowiska Żydów amerykańskich, którzy od lat, od co najmniej trzech dekad, a niektórzy twierdzą, że jeszcze wcześniej domagają się od Polski roszczeń, takich specjalnych taksacji od wzbogacenia się skarbu państwa polskiego po przejęciu majątku, który był pozostawiony bez dziedziców. To znaczy ani według testamentu, ani według ustawy nikt nie mógł tego majątku przejąć, bo wszyscy nie żyli, więc ostatni w kręgu dziedziczenia był skarb państwa i skarb państwa przejął – mówił poseł Kukiz’15. – Do tej pory państwo Izrael, mówię do tej pory, bo troszeczkę używam skrótu, nadinterpretuję, ale powiedzmy, jeszcze pół roku temu państwo Izrael w sprawie tych roszczeń środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych nie zabierało głosu. Natomiast w tej chwili państwo Izrael dołączyło się do tej gry. Państwo Izrael, w którym dzisiaj bardzo istotnym elementem sceny politycznej i społecznej tego państwa są Żydzi pochodzący z byłego Związku Sowieckiego. Można powiedzieć rosyjscy Żydzi. Dzisiaj język rosyjski jest bardzo popularny w Izraelu. Jeśli popatrzymy na scenę polityczną izraelską to politycy, którzy mają rodowód właśnie ze Związku Sowieckiego, tam wiodą prym.

REKLAMA/Advertisement

– Dzisiaj, nawet ta kampania, która miała miejsce miesiąc temu do izraelskiego Knesetu była bardzo antypolska, bo walczono o głosy Żydów rosyjskich, bo ich głos decydował o tym kto stworzy rząd, czyja formacja będzie miała pakiet kontrolny w Knesecie i stąd też na narracja Benjamina Netanjahu. Ja go oczywiście nie bronię, bo uważam, że to jest polityk antypolski. I to jest jednocześnie polityk, który mieni się politykiem zachodnim, a najczęściej spotyka się z Władimirem Putinem. Więc te zarzuty, które Prawo i Sprawiedliwość podnosi wobec tych, którzy mówią “Ustawa 447 jest dla nas niebezpieczna” to są rosyjscy agenci, ale przepraszam bardzo, ci którzy te żądania wobec Polski podnoszą w mojej ocenie są przede wszystkim rosyjskimi agentami. Bo to jest sprawa, która będzie się kładła cieniem na relacje polsko-amerykańskie – tłumaczył dr Rzymkowski.

– Mnie nie interesują relacje polsko-izraelskie, bo to nie jest państwo, które przyjdzie nam kiedykolwiek z jakąkolwiek pomocą, bo to jest państwo co może co najwyżej nam nóż w plecy wbić. Taka jest moja ocena państwa Izrael. Państwo wielkości województwa podlaskiego, które rzeczywiście jest sprawne w tej części świata, bo jest w stanie się obronić przed sąsiadami, dysponuje bronią jądrową mimo że społeczność międzynarodowa tego nie uznaje, tak zamyka oczy i uznaje, że Izrael nie ma broni jądrowej. Natomiast dla mnie istotne są relacje ze Stanami Zjednoczonymi, bo to jest nasz sojusznik – dodał gość Mediów Narodowych.

REKLAMA/Advertisement