“Rzeczpospolita”: Możliwe spotkanie prezydentów USA i Ukrainy w Polsce

– Prezydent Ukrainy będzie gościem polskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zełenski stara się, by w czasie tej wizyty przeprowadzić rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem – podaje “Rzeczpospolita” powołując się na źródła ukraińskie. Gazeta wcześniej informowała, że wizyta Trumpa w Polsce potrwa dwa dni.

– 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Najważniejszym gościem obchodów ma być amerykański prezydent Donald Trump. Dotąd jego przyjazd nie został oficjalnie potwierdzony, jednak z informacji »Rzeczpospolitej« wynika, że jest już pewny – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

– Wizyta potrwa dłużej, niż zakładano. Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni – od 31 sierpnia do 1 września – napisano. Medium dodaje, że plan wizyty zostanie ułożony w czasie roboczych spotkań.

– Jednak już teraz wiadomo, że Trump najprawdopodobniej weźmie udział w obchodach rocznicowych w Warszawie, a nie na Westerplatte. Jego wizyta ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze – dodaje gazeta.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl
vgolos.com.ua