Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: “Apelowałbym do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia nadal istnieje”

– Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu – obowiązuje nas maseczka – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

– Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby – stwierdził, dodając że to, co widział przez weekend w sklepach “woła o pomstę do nieba”.

Zapytany został też o możliwość przywrócenia zakazu obecności kibiców na trybunach piłkarskiej Ekstraklasy.

– Na razie nie chcielibyśmy się z niczego wycofywać. PZPN w tej chwili zajmuje się tą sprawą, analizuje wszystkie mecze, jakie odbyły się w miniony weekend. To, jak wyglądała sytuacja na niektórych stadionach, to wszyscy widzieliśmy na ekranach telewizorów lub w internecie. Na pewno do takich sytuacji nie powinno dochodzić – powiedział Andrusiewicz.

Jeśli ktoś nie będzie trzymał się zasad bezpieczeństwa, więcej nie wejdzie na stadion – mówił niedawno w rozmowie z Onet Sport Zbigniew Boniek.

REKLAMA/Advertisement