Rzecznik Jobbiku: Partia Orbana nie boi się już narodowców, jest wręcz nimi przerażona

Kampania billboardowa Jobbiku skierowana przeciw rządzącemu Fideszowi była tak skuteczna, że ​​premier Viktor Orbán zabronił jej.

– 15 lipca nowa ustawa dotycząca reklamy outdoorowej weszła w życie i przewiduje bardzo surowe sankcje wobec faktu, że Jobbik głosi w ten sposób prawdę na węgierskich ulicach. To oznacza koniec kampanii reklamowej Jobbiku prowadzonej w ten sposób – powiedział wczoraj rzecznik nacjonalistycznej partii – Péter Jakab.

REKLAMA/Advertisement

– My jednak nie zrezygnujemy z walki, przygotujemy stoiska, zorganizujemy uliczne wiece, wykorzystamy ulotki i Internet, aby dostarczać nasze przesłanie obywatelom. Wszystko to będzie trwać, dopóki nie zastąpimy najbardziej skorumpowanego rządu, jaki się Węgrom kiedykolwiek przytrafił – obiecywał Jakab.

Przypomniał dziennikarzom, że takie jak kwestie jak powszechna opieka zdrowotna czy masowa emigracja młodzieży nie skłoniły Viktora Orbána do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Parlamentu. Premier zrobił to jednak, aby usunąć plakaty Jobbiku z przestrzeni publicznej. Według Jakaba, Fidesz nie boi się już Jobbiku: jest nim przerażony.

REKLAMA/Advertisement

– Są przerażeni tym, że zastąpimy ich w przyszłym roku. Dobrze wiedzą, że to może oznaczać karę więzienia dla kilku z nich. Każdy premier, który walczy z plakatami ulicy i tworzy fałszywe problemy, zamiast zarządzać takimi prawdziwymi sprawami, jak wynagrodzenia, emerytury i renty, jak sytuacja w naszym systemie opieki zdrowotnej – jest niezdolny do kierowania krajem i musi zostać usunięty ze stanowiska – dodał rzecznik.

W ramach zakazanej kampanii billboardowej prezentowane były pary polityków partii rządzącej, jak Viktor Orbán i Lőrinc Mészáros oraz Árpád Habony i Antal Rogán obok sloganu “Ty pracujesz, oni kradną”. Miało to posłużyć wyjaśnieniu Węgrom, „dlaczego płace są tak niskie”.

REKLAMA/Advertisement

Jakab wyjaśniał wtedy, że ludzie mają już dość niskich płac, upokarzająco niskich emerytur, jak również katastrofalnych warunków w zakresie edukacji i opieki zdrowotnej. Wyjaśniając, dlaczego te obszary są tak niedofinansowane, rzecznik tłumaczył iż oligarchowie z Fideszu” ukradli wszystko”.

„Węgierskie serce, zdrowy rozsadek i czyste ręce” było kolejnym hasłem akcji billboardowej. W ostatnich dniach jednak, najwyraźniej w wyniku zorganizowanej akcji, wiele z nich zostało zamalowanych czarną farbą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Michalkiewicz: Idzie ogromny przemyt broni DO POLSKI z Ukrainy [WIDEO]Więc jeżeli się zestawi te informacje o przemycie broni z obecnością co najmniej miliona Ukraińców w Polsce […] to w tym milionie statystyczne prawdopodobieństwo jest takie, że niektórzy mogą być zadaniowani na różne okoliczności. – takie szokujące słowa padły z ust Stanisława Michalkiewicza w jego ostatnim komentarzu dotyczącym głównie trzeciej rocznicy Majdanu.
Więcej…

Straż Graniczna zatrzymała dwie Ukrainki, wwożące do Polski elementy armaty przeciwlotniczejLufa działka wraz z zamkiem ukryte były w instalacji hydraulicznej. Obie przemytniczki wraz z dwoma innymi Ukraińcami zostały zatrzymane. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Więcej…