REKLAMA

REKLAMA

Rzecznik Episkopatu o Paradzie Równości: “Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i wierzących”

393

– W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości – czytamy w komunikacie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Pawła Rytela-Andrianika.

W wysłanym do PAP ks. Rytel-Andrianik zaznaczył: „Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących”.

Chodzi tutaj m. in. o kpiny z Mszy Świętej, która parodiowana była przez jednego z “duchownych” podającego się za zwolennika środowisk LGBT. Rzecznk KEP podkreśla, że „wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa”.

REKLAMA

– Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego.

– Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji – zaznaczył ks. Paweł Rytel-Andrianik.

za: wPolityce.pl

REKLAMA