Rząd wreszcie odpowiada na kłamstwa dziennikarki z USA. Morawiecki: Nie istniał żaden “polski reżim”

Premier Mateusz Morawiecki nareszcie odpowiedział na wczorajsze, haniebne i kłamliwe słowa Andrei Mitchell – dziennikarki ze Stanów Zjednoczonych, która relacjonując konferencję bliskowschodnią stwierdziła, że wiceprezydent USA Mike Pence wraz z żoną odwiedzą byłe getto żydowskie, gdzie jej zdaniem Żydzi “przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Wypowiedź ta wywołała burze w mediach, ale niestety z polskich władz głosu nie zabrał nikt poza przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej. Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski powiedział, że jest to “podręcznikowy przykład złamania polskiego prawa” i zapewnił, że złoży doniesienie do prokuratury. Dzisiaj na Twitterze odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

REKLAMA/Advertisement

– W Polsce okupowanej przez Niemcy nie istniał żaden “polski reżim”- to wielkie niezrozumienie warunków wojny. Zarówno Polacy, jak i Żydzi byli bestialsko mordowani przez Niemców. Polscy żołnierze walczyli każdego dnia II WŚ o wolność i życie wszystkich narodów – napisał.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl

 

“Times of Israel” o Morawieckim: Polska uczyniła premierem byłego bankiera o żydowskich korzeniach