REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rząd w Budapeszcie wychwala działania Włoch: Pokazują, że granice Europy można obronić.

499

Jak przekazał rzecznik węgierskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tamas Menczer, szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto (na zdjęciu obok Viktora Orbana) wyraził uznanie dla decyzji szefa włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – Matteo Salviniego, który odmówił wpuszczania statków z imigrantami do portów Italii.

Peter Szijjarto powiedział, że rząd Viktora Orbana ceni zaangażowanie Włoch w przywrócenie bezpieczeństwa Europy i jej mieszkańców:

– Włoski rząd poprzez swe ostatnie decyzje jednoznacznie dowodzi, że granice Europy – w tym morskie – można obronić i można powstrzymać proceder przemytu ludzi – mówił szef węgierskiego MSZ.

Przedstawiciel rządu premiera Viktora Orbana dodał, że działania nowego rządu w Rzymie są dowodem klęski europejskiej polityki imigracyjnej, która nie tylko nie dbała o bezpieczeństwo granic UE, ale i atakowała wszystkich, którzy o to dbali:

– Kroki włoskiego rządu są kolejnym świadectwem nieprzydatności brukselskiej polityki migracyjnej, która w ciągu ostatnich trzech i pół roku nie zdołała stworzyć potencjału niezbędnego do ochrony europejskich granic i nieustannie atakowała tych, którzy szczerze mówili o wiążących się z migracją zagrożeniach w sferze bezpieczeństwa – stwierdził węgierski polityk.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Przypomnijmy, że Matteo Salvini – minister spraw wewnętrznych Włoch zapowiedział, że Italia nie wpuści do jej portów kolejnych statków z nielegalnymi imigrantami, którzy są zabierani z łodzi na Morzu Śródziemnym. W niedzielę rząd w Rzymie odmówił po raz pierwszy przyjęcia statku z 629 osobami na pokładzie, które ostatecznie przyjęła Hiszpania, gdzie władzę przejęli socjaliści. Salvini napisał na Twitterze, że jego kraj nie będzie się podporządkowywał nikomu w kwestii polityki imigracyjnej: “Włochy przestały schylać głowę i być posłuszne. Tym razem jest ktoś, kto mówi „nie””.

Ciepłe słowa ze strony szefa węgierskiego MSZ do Rzymu mogą oznaczać, że Węgry i cała Grupa Wyszehradzka zyskują kolejnego sojusznika w walce z islamską imigracją, która forsowana jest przez lewicowo-liberalne elity Unii Europejskiej. Sojusz ten z pewnością będzie problemem dla Berlina i Brukseli, które od miesięcy próbują wymusić na wszystkich krajach przyjmowanie wyznawców Allacha.

za: wPolityce.pl

Dziennik Narodowy poleca