Rząd będzie łaskawy? Mueller: “Zaostrzanie obostrzeń w najbliższych dniach nie będzie potrzebne”

– Dane, które do nas spływają, potwierdzają, że zaostrzanie obostrzeń w najbliższych dniach nie będzie potrzebne, a na pewno nie w tym tygodniu – powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller w radiowej Jedynce. Polityk mówił też o ewentualnym powrocie nauki stacjonarnej w szkołach. Pytany o całkowity lockdown odpowiedział:

– Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu – zaznaczył. Mueller mówił też o powrocie do szkół i decyzja ta ma być podjęta do 29 listopada.

– Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać, lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną – powiedział. Pytany o ewentualny lockdown w czasie Świąt Bożego Narodzenia stwierdził, że opierając się o obecne dane, działania takie nie będą konieczne.

 – Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty – stwierdził i wypowiedział się też nt. podróży między miastami:

– Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać – powiedział.

Wypowiedzi rzecznika rządu można by brać za dobrą monetę, ale doświadczenia czasów tzw. pandemii wskazują, że władza jedne rzeczy mówi, a drugie robi. Warto wspomnieć choćby wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina, który mówił, że rząd nie zamknie cmentarzy na Wszystkich Świętych, tymczasem to drakońskie obostrzenie weszło w życie na początku listopada.

REKLAMA/Advertisement