Rz: Waszyngton uderza w Polskę. To za “ataki na ideologię LGBT”

– Departament Stanu USA wskazał naruszenia praw człowieka w Polsce. Jednym z nich jest polityka wobec mniejszości – podaje dzisiejsza “Rzeczpospolita”. Gazeta informuje, że co roku Departament Stanu publikuje raporty na temat praw człowieka w poszczególnych państwach.

– We wstępach do raportów wskazuje najważniejsze problemy. Tym razem odnośnie Polski podał ich trzy – czytamy w “Rz”. Jak podaje dziennik, Amerykanom nie podoba się dyskryminacja osób LGBT. Amerykańska dyplomacja podkreśla, że w wypowiedziach wielu polityków z różnych partii pojawiały się ataki na ideologię LGBT”.

REKLAMA/Advertisement

– Zauważa też, że ponad 30 samorządów w całym kraju przyjęło deklaracje w sprawie tzw. stref wolnych od ideologii LGBT – pisze “Rz”. Gazeta podaje, że inne przykłady naruszeń praw człowieka to “przestępstwa przemocy i groźby przemocy wobec członków mniejszości etnicznych” oraz kary za zniesławienie oraz groźby wobec dziennikarzy.

Tak właśnie wygląda polityka największego, ponoć sojusznika Polski. Po zdecydowanym wsparciu dla bezprawnych roszczeń żydowskich, Waszyngton stręczy Polsce skrajnie lewicową ideologię niszczącą moralność społeczeństwa. Może to tłumaczy kompletną bezradność i bierność PiS wobec lewicowych środowisk i tęczowych marszów, które przechodziły przez nasz kraj w ubiegłym roku.

REKLAMA/Advertisement