“Rz”: Sąd Najwyższy przeciwko ustawie anty-447. Według SN “mienie bezdziedziczne” nie istnieje [WIDEO]

– Ustawa, która miała ochronić nas przed roszczeniami, okazała się bublem – czytamy w “Rzeczpospolitej”. W lipcu posłowie Kukiz’15 wnieśli do Sejmu projekt ustawy, który miał chronić Polskę przed żądaniami środowisk żydowskich i Izraela, które domagają się bezprawnego zwrotu mienia bezspadkowego przez nasz kraj.

Nazwano go umownie “anty-447” jako sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy 447 (Just Act), która daje Departamentowi Stanu prawo wspomagania organizacji żydowskich również w odzyskiwaniu mienia bezspadkowego, co w każdym cywilizowanym kraju jest działaniem bezprawnym. “Rzeczpospolita” pisze dzisiaj o opinii Sądu Najwyższego o projekcie Kukiz’15 przesłanej do Sejmu.

– Uzasadnienie projektowanych rozwiązań opiera się na błędnych założeniach, a poszczególne projektowane regulacje mogą pozostawać w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym RP – pisze gazeta.

SN zaznacza, że “mienie bezdziedziczne” nie istnieje, gdyż “ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest bowiem Skarb Państwa”. Oczywiście, pozostając w obrębie teorii prawa jest to prawda, ale żydowskie organizacje z tzw. Przedsiębiorstwa Holokaust wsparte przez Waszyngton zdają się mieć w głębokim poważaniu opinie polskiego Sądu Najwyższego…

Sprawę skomentował Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz lider Rot Niepodległości.

REKLAMA/Advertisement

za: rp.pl