“Rz”: PiS chce znaleźć alternatywny termin wyborów

– Najprawdopodobniej Koalicja Obywatelska w całości odrzuci projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

W związku z tym, że głosowanie korespondencyjne nie podoba się coraz większej liczbie przeciwników. “Rz” podaje, że projekt głosowania korespondencyjnego zostanie odrzucony przez Koalicję Obywatelską wraz z poparciem Porozumienia Jarosława Gowina. Gazeta informuje, że ten ostatni ma wystarczająco dużo “szabel”, aby zablokować pomysł PiS.

REKLAMA/Advertisement

Pozycję tę wzmocniło wczorajsze oświadczenie Episkopatu Polski oraz szefa Państwowej Komisji Wyborczej, który uważa, że nie da się przeprowadzić wyborów korespondencyjnych.

– Dlatego jak słyszymy, że pod tym czy innym pretekstem (np. suszy) może zostać jednak wprowadzony stan klęski żywiołowej, co zupełnie zmieni rangę głosowania w Sejmie. Wtedy termin wyborów i tak ulegnie przesunięciu – pisze gazeta.

REKLAMA/Advertisement

Dziennik podaje, że w samym PiS trwają narady i brany pod uwagę jest termin 23 maja. “Najczęściej przywoływany jest tu przykład Korei Południowej, która z zachowaniem najwyższych środków ostrożności przeprowadziła kilkanaście dni temu głosowanie”