“Rz”: PiS chce znaleźć alternatywny termin wyborów

– Najprawdopodobniej Koalicja Obywatelska w całości odrzuci projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

W związku z tym, że głosowanie korespondencyjne nie podoba się coraz większej liczbie przeciwników. “Rz” podaje, że projekt głosowania korespondencyjnego zostanie odrzucony przez Koalicję Obywatelską wraz z poparciem Porozumienia Jarosława Gowina. Gazeta informuje, że ten ostatni ma wystarczająco dużo “szabel”, aby zablokować pomysł PiS.

Pozycję tę wzmocniło wczorajsze oświadczenie Episkopatu Polski oraz szefa Państwowej Komisji Wyborczej, który uważa, że nie da się przeprowadzić wyborów korespondencyjnych.

– Dlatego jak słyszymy, że pod tym czy innym pretekstem (np. suszy) może zostać jednak wprowadzony stan klęski żywiołowej, co zupełnie zmieni rangę głosowania w Sejmie. Wtedy termin wyborów i tak ulegnie przesunięciu – pisze gazeta.

Dziennik podaje, że w samym PiS trwają narady i brany pod uwagę jest termin 23 maja. “Najczęściej przywoływany jest tu przykład Korei Południowej, która z zachowaniem najwyższych środków ostrożności przeprowadziła kilkanaście dni temu głosowanie”

REKLAMA/Advertisement