“Rz”: Nowe informacje ws. śmierci “Cygana” Kosteckiego. Bliscy nie wierzą w samobójstwo

– Czy sąd popełnił błąd w sprawie Dawida “Cygana” Kosteckiego? – pisze dzisiejsza “Rzeczpospolita”. Były bokser miał 2 sierpnia popełnić samobójstwo w areszcie na Białołęce. Według Służby Więziennej powiesił się na prześcieradle. Jednak rodzina pięściarza nie wierzy w samobójstwo, a prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wedle ustaleń “Rz” Kostecki odbywał pięcioletni wyrok w Rzeszowie (do końca pozostały mu dwa lata), ale 18 czerwca sąd nakazał przeniesienie go do Białołęki. Miał być świadkiem ws. rozboju w procesie przeciwko Tomaszowi G. Medium ustaliło, że właśnie G. siedział również na Białołęce, a fakty te były znane sądowi.

– Prokuratura, która bada czy Kosteckiego mógł ktoś nakłonić do samobójstwa, powinna sprawdzić i tę kwestię – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Dawid “Cygan” Kostecki był jednym z najlepiej zapowiadających się polskich bokserów; stoczył 41 walk na ringu zawodowym (39 zwycięstw, 2 porażki). Zdobył też tytuł mistrzowski federacji WBA w wadze półciężkiej oraz był młodzieżowym mistrzem świata WBC i WBF.

za: rp.pl

REKLAMA/Advertisement