Rybnik: Cyganka żebrała na ulicy. Kamery nagrały szokującą prawdę! [WIDEO]

Młoda kobieta żebrała na ulicy w centrum Rybnika. Zbierała na jedzenie. Monitoring miejski zarejestrował jednak prawdę, którą żebraczka wolałaby ukryć.

Na nagraniu widać, jak Cyganka klęczy na ulicy. W rękach trzyma tabliczkę i kubeczek na pieniądze. Na tekturze widniał napis “Jestem głodna. Mam jedno dziecko. Pomóżcie mi na jedzenie”, a obok było przyklejone zdjęcie dziecka. Kobieta ewidentnie chciała wzbudzić litość na przechodniach. Ludzie wrzucali pieniążki. Ktoś z przechodzących osób zostawił jej nawet siatkę z jedzeniem. Znajdowały się w niej mleko i bułki.

REKLAMA/Advertisement

Okazało się jednak, że kobieta pochodzenia romskiego nie jest wcale taka głodna, jak napisała na tabliczce. Kamery zarejestrowały jak Cyganka podchodzi z siatką do kosza i wyrzuca ją tam. Prawdopodobnie chodziło jej jedynie o pieniądze.

Kobieta została już zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze jedynie wylegitymowali ją i upomnieli. Możliwe, że teraz Cyganka zmieniła miejsce urzędowania. Prawda jest taka, że tego typu działania szkodzą tym najbardziej potrzebującym. Ludzie widząc takich oszustów jak na nagranium nie będą chcieli pomagać biednym.

REKLAMA/Advertisement

za: pilne24.pl