Rumuński parlament obronił małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety! Teraz referendum …

C CE/EC Flag of Romania 6/12/2003

Wyższa izba parlamentu Rumunii – Senat poparł zmiany w konstytucji polegające na wprowadzeniu zapisu, który stwierdza, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety. Wcześniej podobne stanowisko wyraziła również Izba Deputowanych.

Uchwała została przegłosowana miażdżącą większością 103:13 głosów. W tej chwili w Rumunii w konstytucji widnieje niejednoznaczny zapis o małżeństwie jako “związku małżonków”. Parlament przegłosował sprawę po tym, jak 3 miliony obywateli Rumunii podpisało petycję, w której domagali się jednoznacznego stwierdzenia, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.

Referendum w tej sprawie, jak powiedział Liviu Dragnea – socjalistyczny przewodniczący Senatu ma odbyć się już w październiku. Co ciekawe, inny socjaldemokrata Serban Nicolae stwierdził, że decyzja parlamentu wyraża poglądy religijne Rumunów: “Jesteśmy chrześcijańskim narodem od 2 tys. lat”.

Decyzja rumuńskiego parlamentu nie podoba się oczywiście środowiskom, które popierają tzw. “małżeństwa” osób tej samej płci. Organizacja Accept, która walczy o tego typu zwyrodnienia prawne w bezczelny sposób zaatakowała parlamentarzystów, rzucając żenujące oskarżenia o “podnoszenie homofobii do poziomu państwowego i pozbawianie konstytucyjnej ochrony wiele rodzin”.

za: polsatnews.pl
apnews.com

REKLAMA/Advertisement