REKLAMA

REKLAMA

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi wycofuje się z wyborów do PE

212

– Mimo, że zebraliśmy ponad 100 tysięcy podpisów, nie mogliśmy tych list zarejestrować, ponieważ podpisy nie były rozłożone równomiernie we wszystkich siedmiu wymaganych okręgach. W niektórych było ich mniej i po wycofaniu się niektórych kandydatów zabrakło nam czasu, żeby te braki uzupełnić – powiedział dzisiaj na konferencji prasowej w Lublinie prezes Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi prof. Mirosław Piotrowski.

Lider ugrupowania poinformował jednocześnie, że RPE wycofuje się z wyborów do PE, gdyż nieprawdopodobnym jest przekroczenie progu. Razem z prezesem Prawicy RP Krzysztofem Kawęckim zapowiedział kontynuowanie koalicji oraz wspólny start w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

– Na samym początku umawialiśmy się z Prawicą RP, że bez względu na wynik wyborów do PE chcemy stać się znaczącą siłą na arenie politycznej i zamierzamy wspólnie wystawić listy w wyborach krajowych. Mamy kandydatów do Sejmu i Senatu, wystartujemy także w wyborach prezydenckich. Mamy program, mamy osoby, organizujemy się i mamy nadzieję na sukces – dodał prof. Piotrowski.

– Wybory krajowe są bardzo ważne, więc chcemy wystawić godną reprezentację do krajowego parlamentu. Myślę, że po wyborach do PE, gdzie walka rozegra sie pomiędzy dwoma siłami, na prawej stronie od PIS wydarzy się coś bardzo interesującego, a my, jako niezależna prawica, chcemy się zaangażować i w tym uczestniczyć – przyznał Krzysztof Kawęcki.

REKLAMA

za: rpeu.pl

REKLAMA