Rozgłośnia radiowa ISIS przeniosła się na polską domenę! [WIDEO]

Oficjalne radio Państwa Islamskiego ma polską domenę internetową (.pl) – poinformował dzisiaj na Twitterze Wojciech Szewko – analityk ds. stosunków międzynarodowych, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu.

Dokonała tego 10 lutego zarejestrowana w Bonn niemiecka spółka Epag.

REKLAMA/Advertisement

Al-Bayan to oficjalne radio ISIS z siedzibą w Iraku, które nadaje na częstotliwości 92,5 FM. Stacja podaje głównie wiadomości oraz recytacje Koranu, przemówienia, wywiady, przeplatane regularnymi biuletynami i raportami polowymi od korespondentów al-Bayan w Iraku i Syrii. Nadaje w językach arabskim, kurdyjskim, angielskim, francuskim i rosyjskim. Pochodzące z Mosulu programy al-Bayan zostały uznane za “wysoce profesjonalne i znakomicie wyprodukowane” i zostały porównane do NPR i BBC jakości dźwięków. Raporty Al-Bayan na temat operacji wojskowych ISIS były wymieniane przez Associated Press i Washington Post. Al-Bayan zaczął nadawać na początku 2015 roku, a biuletyny informacyjne w języku angielskim zostały dodane do wielojęzycznego programu w kwietniu tego roku.

Stacja w Mosulu wyleciała w powietrze po uderzeniu lotniczym pod koniec lutego 2017 r. W czasie bitwy o Mosul wojska irackie odkryły stację w marcu 2017 r. ISIS spaliła budynek przed ucieczką z miasta.

REKLAMA/Advertisement