Róża von Thun und Hohenstein powołuje się na badania genealogiczne: Jestem ciotką Jarosława Kaczyńskiego

Według “Wielkiej genealogii Minakowskiego” opracowanej przez dr Marka Minakowskiego europosłanka KO Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein jest spokrewniona z szefem PiS.

Jak podaje “Fakt”, Jarosław Kaczyński jest synem kuzynki 13. i 14. stopnia Róży Thun. Wspomniana kuzynka tomatka prezesa PiS – Jadwiga (z domu Jasiewicz).

– W dobrej rodzinie dzieci zawsze traktują z szacunkiem ciotki i wujów, dlatego mówię: Jarku, umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny i nie wtrącaj się w nieswoje sprawy – powiedziała gazecie europarlamentarzystka konkurencyjnego ugrupowania.

REKLAMA/Advertisement

Historyk i genealog Marek Minakowski w 2005 wydał elektroniczną wersję “Herbarza polskiego” Adama Bonieckiego (1842–1909) oraz opublikował w Internecie pracę pt. “Ci wielcy Polacy to nasza rodzina” (od 2009 r. pod nazwą Wielka Genealogia Minakowskiego), która zawiera informacje o ponad 920 tysiącach powiązanych ze sobą rodzinnie osób i jest ciągle rozbudowywana i aktualizowana. W październiku 2016 r. został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Do rewelacji tych odniósł się również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Jeżeli Róża Gräfin von Thun und Hohenstein lubi grzebać w genealogii, to niech wyjaśni też swoje związki rodzinne z Leopoldem Thun von Hohenstein, członkiem NSDAP, i Erweinem von Thun und Hohenstein, d-cą batalionu specjalnego SS i zbrodniarzem wojennym – napisał na Twitterze kapłan.

Brak obrazka