Roty Niepodległości z AGROUnią: “Obce koncerny nie mogą oszukiwać Polaków!” [WIDEO]

Głośnym echem odbiła się akcja działaczy AGROunii, którzy w podwarszawskiej Warce zaprotestowali przeciw praktykom sieci Biedronka portugalskiego koncernu Jeronimo Martins.

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, wraz z innymi rolnikami i sadownikami, weszli do tamtejszego sklepu, po czym podmienili jabłka na polskie. Były one bowiem przez sieć niezgodnie z prawdą oznaczane jako polskie.

– Dopiero co Biedronka sprzedawała w promocji ziemniaki z Niemiec, reklamowane jako polskie, dziś w sklepie w Warce (zagłębie produkcji jabłek) znaleźliśmy jabłka m.in. z Portugalii, oznaczone jako polskie – oświadczono we wpisie AgroUNII w mediach społecznościowych.

Wczoraj informowaliśmy (LINK) o tym, że UOKiK rozważa nałożenie na Biedronkę drakońskich kar.

Roty Niepodległości zadeklarowały, że “wspierają AgroUnię w walce z Biedronką, która oszukuje Polaków?? Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom uprawiającym ziemniaki – zrobiła kilkudniową promocję, podczas której zamiast sprzedawać ziemniaki polskie, sprzedawała ziemniaki z Niemiec i Francji”.

Prezes Rot Niepodległości, Robert Bąkiewicz, przekazał Michałowi Kołodziejczakowi wsparcie w wysokości 1000 złotych na koszty wniesienia pozwu przeciw Biedronce.

– Obce koncerny nie mogą oszukiwać Polaków. Jest dla nich miejsce, by mogły działać w Polsce, ale taki sposób który doprowadza do zubożenia narodu polskiego i tego, że ludzie w miastach nie jedzą tych produktów, których nie powinni jeść, a polski rolnik jest ograbiany z własnych pieniędzy, nie może mieć miejsca – orzekł Bąkiewicz.

– Ta sytuacja nie dotyczy tylko rolnictwa, ale i innych branż, przemysłu, handlu – tłumaczył Kołodziejczak. – Wydaje się, że dzisiaj w Polsce zaczęły rządzić korporacje. Wielu polityków oraz media boją się podejmować ten temat. Niedługo złożymy precedensowy pozew, bo nie będziemy biernie poddawać się tym praktykom. Korporacje nie będą rządzić!

– My, Polacy, musimy zacząć walczyć o własne interesy. Korporacje faktycznie przejmują władzę w Polsce, bo to one narzucają pewne rozwiązania prawne. One decydują, którzy politycy wygrywają lub przegrywają wybory, w jaki sposób żyją Polacy. Powinniśmy się jednoczyć i walczyć o własne prawa – dodał szef Rot.