Roszady w kole poselskim Konfederacji: jeden poseł odszedł, drugi do niego dołączył

Poseł Paweł Skutecki, który w piątek odszedł z Kukiz’15 i był przez parę dni posłem niezrzeszonym, dołączył w dzisiaj do koła poselskiego Konfederacja i będzie startował z trzeciego miejsca na warszawskiej liście.

Skutecki jest związany z ruchem antyszczepionkowym. W 2016 r. został członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Aktywnie wspierał obywatelski projekt ustawy, która miała znieść obowiązek szczepień w Polsce. W zeszłym roku zasłynął też z podróży do Libanu, gdzie spotykał się kierownictwem Hezbollahu.

Mimo to koło Konfederacji nie powiększy się, gdyż po południu inny jego poseł wystąpił z niego.

REKLAMA/Advertisement

– Szanowni Państwo. Podaje tą infirmację, aby nie było niedomówień. Według polityków Konfederacji Poseł na Sejm RP Robert Majka jest Polsce niepotrzebny… sprawdzone w realu. Zgodnie z umową z 9 sierpnia 2019 z Posłem na Sejm RP (szef Koła Poselskiego Konfederacja)- Jakub Kulesza #NowePokolenie do godz.16-tej. 12.08.2019 r., miałem otrzymać na piśmie stanowisko @KONFEDERACJA_ w sprawie mojej pozycji nr 1 w okręgu 22. Nie było żadnego tel., ani stanowiska, sytuacja jest jasna. Konkluzja: Szanowni Państwo, wobec takiego zachowania nie miejcie Państwo do mnie żadnych pretensji i uwag, że dniem 13 sierpnia 2019 roku występuje z Koła Poselskiego Konfederacja – poinformował na Facebooku Robert Majka.

Robert Majka był członkiem Trybunału Stanu (2015-2018), od 2018 r. posłem na Sejm VIII kadencji. W 2018 r. współpracował (do sierpnia) z partią podającego się za prezydenta II RP Jana Zbigniewa Potockiego II Rzeczpospolita Polska. Bliskie związki łączyły go też z innym “prezydentem”. Jest kawalerem Orderu Świętego Stanisława przyznanego mu przez Juliusza Nowinę-Sokolnickiego. Jest autorem poświęconej temuż publikacji “Nieznany prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Juliusz Nowina-Sokolnicki”.