Rosyjski polityk: “Obozy zagłady nieprzypadkowo powstały w Polsce. Polacy powinni przeprosić Żydów i cały świat”

Wiaczesław Wołodin – przewodniczący Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej  (izby niższej parlamentu Federacji Rosyjskiej czyli Zgromadzenia Federalnego) ledwo co  stwierdził, że “uczciwie byłoby, gdyby Polska przeprosiła za współpracę z Hitlerem.

Agencja TASS informuje już o kolejnej obeldze w stosunku do naszego narodu.

REKLAMA/Advertisement

– Faszystowskie Niemcy w Polsce eksterminowały ponad 3 miliony Żydów. To, koledzy, to straszna liczba. W Polsce zniszczona została największa część narodu żydowskiego. I jest to nieprzypadkowe (…), dlatego że właśnie w Polsce rozmieszczono setki obozów koncentracyjnych, obozów śmierci, gdzie konsekwentnie likwidowano Żydów, Słowian, jeńców wojennych innych narodowości. Pod wieloma względami sprzyjała temu atmosfera przedwojenna w Polsce i stanowisko władz tego kraju, które wzniecały antysemickie nastroje w społeczeństwie i tworzyły grunt pod późniejsze ludobójstwo, Holokaust. Za to obecne kierownictwo Polski powinno przeprosić Żydów i cały świat – powiedział Wołodin, otwierając wiosenną sesję Dumy.

Dużą część swojej mowy poświęcił kwestii wdzięczności, jaką Polacy winni mieliby mieć w stosunku do Armii Czerwonej za wkroczenie w latach 1944 i 1945.

REKLAMA/Advertisement