REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rosyjska Grupa Alfa likwiduje terrorystów spod znaku Półksiężyca [WIDEO]

778

Członkowie Grupy Alfa – rosyjskiej jednostki anty-terrorystycznej uderzają w islamistów w wiosce Dołakowo w Republice Inguszetii. Materiał pochodzi z 2013 r.

Inguszetia to autonomiczna republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej, położona na północnych zboczach Kaukazu. W ramach federacji Inguszetia graniczy z Osetią Północną oraz Czeczenią, ma także zewnętrzną granicę z Gruzją. Ingusze posługują się językiem inguskim należącym do języków kaukaskich, wyznają islam sunnicki. Są blisko spokrewnieni etnicznie i językowo z Czeczenami, wraz z którymi bywają określani jako Wajnachowie.

Reklama / Advertisement

Głównie ze względu na ciągłe niepokoje na północnym Kaukazie, Inguszetia pozostaje jednym z najbiedniejszych i najbardziej niestabilnych regionów Rosji. Chociaż przemoc osłabła w ostatnich latach, rebelia w sąsiedniej Czeczenii sporadycznie przenikała do Inguszetii. Według Human Rights Watch, w ostatnich latach republika została zdestabilizowana przez korupcję, szereg głośnych przestępstw (w tym porwania i morderstwa cywilów przez rządowe siły bezpieczeństwa, antyrządowe protesty, ataki na żołnierzy i oficerów.

Dziennik Narodowy poleca