REKLAMA

REKLAMA

Rośnie napięcie. Irański minister: “Amerykańskie bazy w regionie znajdują się w zasięgu naszych rakiet”

602

Irański minister ds. kultury i spraw społecznych Hussein Nadżat powiedział we wtorek, że siły jego kraju zniszczą amerykańskie jeśli dojdzie do wojny z Iranem.

– Amerykańskie bazy w regionie znajdują się w zasięgu irańskich rakiet – powiedział Nadżat. – Nasze pociski będą atakować bazy USA w sąsiednich krajach arabskich w przypadku jakiegokolwiek ataku na nasz kraj.

Irański urzędnik wojskowy podkreślił, że „wojna nie jest celem Trumpa a amerykański prezydent chce skłonić Teheran do negocjacji, używając maksymalnych nacisków”. Zauważył, że prezydent Trump nie zareagował na zestrzelenie drona szpiegowskiego, wiedząc że „bazy, z których będą prowadzone operacje USA, znajdują się w zasięgu naszych rakiet”.

REKLAMA

– Iran zagraża bezpieczeństwu Izraela i teraz niepokoi Arabię ​​Saudyjską, Amerykę i Izrael. Teheran walczy na granicach wroga, a nie na swoich – ostrzegł.

Swoje stanowisko minister objął niedawno. Wcześniej przez kilka lat był zastępcą szefa Organizacji Wywiadu elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

REKLAMA

Wczoraj możnością dosięgnięcia celów w Syrii i Iranie groził izraelski premier Binjamin Netanjahu.

za: almasdarnews.com

Netanjahu: Nasze samoloty mogą bezproblemowo dosięgnąć cele w Syrii i Iranie

REKLAMA