REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rosjanie o ataku na Syrię: Trump to Hitler naszych czasów. Ostrzegaliśmy, że takie działania nie pozostaną bez konsekwencji

596

Rosja ostrzegł, że ​​będą “konsekwencje” amerykańskich nalotów na Syrię, a wysoki rangą rosyjski polityk porównuje Donalda Trumpa do Adolfa Hitlera.

W gniewnie sformułowanym oświadczeniu ambasador Rosji w Stanach Zjednoczonych określił nocne uderzenia, przeprowadzone wspólnie przez USA, Francję i Wielką Brytanię, jako bezpośrednie zagrożenie dla Moskwy i powiedział, że obrażanie prezydenta Władimira Putina jest “nie do przyjęcia i niedopuszczalne”.

– Jesteśmy zagrożeni – powiedział ambasador Anatolij Antonow. – Ostrzegaliśmy, że takie działania nie pozostaną bez konsekwencji.

Reklama / Advertisement

Antonow oskarżył Stany Zjednoczone o hipokryzję, mówiąc, że “nie USA ma moralnego prawa obwiniać innych krajów”, gdy Stany są w posiadaniu największego arsenału broni chemicznej na świecie. Aleksander Szerin, zastępca szefa komitetu obrony Dumy Państwowej, porównał Trumpa do Hitlera i określił ataki lotnicze jako ukierunkowane zagrożenie dla Rosji.

W komentarzach przekazanych przez państwową agencję prasową RIA Novosti, Szerin powiedział, że Trumpa “można nazwać Adolfem Hitlerem nr 2 naszych czasów, ponieważ – jak widzicie, wybrał nawet czas, w którym Hitler zaatakował Związek Radziecki”, odnosząc się do nazistowskich pierwszych ataków na ZSRS w 1941 r., które rozpoczęły się około 4 rano.

W swojej pierwszej reakcji na naloty rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że Syria została zaatakowana chociaż była “szansa na pokój”.

– Najpierw” arabska wiosna “przetestowała syryjski naród, a następnie Państwo Islamskie, teraz “inteligentne” (to aluzja do słynnego tweeta Trumpa sprzed dwóch dni) amerykańskie rakiety. Stolica suwerennego rządu, który przez lata starał się przetrwać w wyniku agresji terrorystycznej, została zaatakowana – ogłosiła rzeczniczka minister spraw zagranicznych Maria Zacharowa na Facebooku.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement