REKLAMA

REKLAMA

Rosja: Polak skazany za szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej [WIDEO]

235

Sąd Miejski w Moskwie skazał polskiego obywatela – Mariana Radzajewskiego na 14 lat kolonii karnej za szpiegostwo, podała we wtorek służba prasowa sądu – jak informuje agencja TASS.

– Sąd uznał Mariana Radzajewskiego za winnego popełnienia przestępstwa na podstawie art. 276 rosyjskiego kodeksu karnego (artykuł dot. przestępstwa szpiegostwa – przyp. red.) i skazał go na 14 lat kolonii zaostrzonym rygorze – poinformował rzecznik sądu, dodając że proces został przeprowadzony ze względu na tajny charakter materiału dowodowego.

– Radzajewski próbował nielegalnie wysłać tajne elementy rosyjskiego systemu rakietowego S-300 do Polski i został przyłapany na gorącym uczynku – podała Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB).

REKLAMA

FSB opublikowała też zamieszczone poniżej nagranie.

Śledczy stwierdzili, że Radzajewski działał w interesie polskiej organizacji, która jest wiodącym dostawcą dla krajowych sił zbrojnych i służb specjalnych.

REKLAMA

– Ministerstwo Spraw Zagranicznych zna sprawę skazanego obywatela polskiego. Konsul udziela pomocy ww. obywatelowi polskiemu, pozostaje w kontakcie z nim oraz jego bliskimi. Decyzję co do dalszych działań obywatel polski podejmie w konsultacji ze swoim adwokatem. Konsul będzie kontynuować świadczenie pomocy zgodnie z posiadanymi kompetencjami oraz wolą obywatela polskiego – poinformował media specjalista Wydziału Komunikacji z Mediami Biura Rzecznika Prasowego MSZ, Marcin Rychły.

za: tass.com

REKLAMA