REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Romaniuk: PiS – droga do upadku

408

Moje obserwacje działań, które podejmuje PiS od początku objęcia władzy są zatrważające. I bardziej chodzi mi o ujęcie problemu z punktu widzenia obywatelskiego, czyli osoby udzielającej się społecznie. Nie jest żadnym odkryciem, że PiS żeruje na pracy setek tysięcy ludzi, którzy przez lata angażowali się w działalność patriotyczną, narodową i tożsamościową, tworząc “społeczeństwo obywatelskie” nie uzależnione od żadnej władzy. Nazwałbym to “ruchem godnościowym”, ponieważ głównym spoiwem wszystkich tych ludzi i organizacji była kwestia “godności”, a nie programu gospodarczego czy ustroju państwa.

Nie jest żadną zasługą PR-owców wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Nie jest też żadną zasługą PR-owców wygrana PiS-u w wyborach parlamentarnych, ponieważ ci ludzie nie stworzyli klimatu patriotycznego w społeczeństwie, a jedynie na tej fali poprzez zgrabną retorykę doszli do władzy. Niestety są oni ślepi i wierzą w magiczne zdolności swoich sztabowców, wierzą w to że sowicie wynagrodzony PR-owiec i dobrze zorganizowana kampania wyborcza to źródło wszelkiego sukcesu. Wierzą, że odpowiednio spreparowana propaganda pozwoli im rządzić wiecznie. To ich niezrozumienie rzeczywistości, w której żyją pozwala popełniać wciąż te same błędy, które doprowadzą ich do upadku, którego skutki będą dla nich nie do do zrozumienia ze względu na odklejenie się od realiów życia społecznego.

PiS, jest wrogiem numer jeden “społeczeństwa obywatelskiego”, a więc ludzi i organizacji, którzy działają (bez wsparcia finansowego z budżetu) w organizacjach patriotycznych czy narodowych, tym też się różnią od organizacji lewicowych, które odsunięte od źródeł finansowania państwowego nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości. Im dłużej ci ludzi są przy władzy, tym bardziej próbują doprowadzić do tego, aby skutecznie unieszkodliwić działalność organizacji narodowych o czym świadczą coraz częstsze komentarze o “szkodliwości działania ONR-u czy Młodzieży Wszechpolskiej”. Za tym też idzie konkretna praktyka (bezprawne rozwiązanie marszu MW w Katowicach przez prezydenta z PiS-u), a takich przypadków jest coraz więcej. Nie będzie też żadnym odkryciem fakt, że PiS ma ogromny apetyt na wchłonięcie największego przedsięwzięcia obywatelskiego od czasów II RP, a więc Marszu Niepodległości. Od lat próbuje się w jakiś sposób zwalczać tę idee, ponieważ polityczna konsumpcja tego wydarzenia ich nie zaspokaja, a stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości wydaje się najlepszym dla nich momentem, aby skutecznie unieszkodliwić ten fenomen społecznego zaangażowania i atmosfery, która emanuje każdego roku na cały kraj i poza jego granice.

Reklama / Advertisement

Dlatego…

#ide11

Jarosław Romaniuk

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Jarosław Romaniuk – absolwent studiów I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe, działacz akademicki i narodowy.

Reklama / Advertisement