Robert Bąkiewicz apeluje o zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi [WIDEO]

“Miej w opiece Naród cały” – hasło ubiegłorocznego Marszu Niepodległości dziś ma jeszcze bardziej jasny przekaz niż wtedy 11 listopada 2019r. Na naszych oczach świat, który znaliśmy ponosi sromotną kleskę i karę za swoje nieposłuszeństwo wobec woli Bożej – przekonuje prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Rot Niepodległości, Robert Bąkiewicz.


– Dlatego dzisiaj powinniśmy oddać się w ręce Niepokalanego Serca Maryi – Matki Boga aby z miłości matczynej orędowała za nami do Swojego Syna. Oczywiście, aby taki publiczny akt zawierzenia był szczery i miły Bogu, a przez to skuteczny, trzeba aby towarzyszyła mu skrucha za nasze grzechy osobiste, ale także i narodowe, a nawet, i przede wszystkim, grzechy państwowe. Trzeba także aby towarzyszyła mu szczera obietnica naprawy, tego co w naszym życiu, zarówno indywidualnym jak i zbiorowym, jest niezgodne z Dekalogiem i Ewangelią. Jak bowiem moglibyśmy oczekiwać, że zostaniemy wysłuchani przez Matkę Boga, naszą Królową, jeśli godzimy się na łamanie praw jej Syna, a naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa? – mówi narodowy lider. – W związku z epidemią koronawirusa w Polsce i pandemią na świecie wprowadzono liczne ograniczenia, a na części terytoriów naszych sąsiadów nawet stan wyjątkowy. Nie nam oceniać, jak bardzo niebezpieczny jest ten wirus – nie jesteśmy epidemiologami ani specjalistami od zarządzania kryzysowego, w żadnym stopniu nie kwestionujemy też decyzji polskich władz ani nie popieramy atmosfery paniki, jeśli nie wręcz psychozy. Po prostu stwierdzamy to, co widać gołym okiem: jako społeczeństwo znaleźliśmy się w niespotykanej dotąd sytuacji, dla wielu dotychczas wręcz niewyobrażalnej.

– Jesteśmy świadomi, że obok czynników ludzkich, nie mniej istotnym jest czynnik boski. Okresy nieszczęść publicznych, klęsk i zagrożeń były zawsze traktowane jako okres zwrócenia się do Pana Boga o pomoc i ochronę, co też widać wyraźnie w historii naszego narodu na przykładzie ślubów króla Jana Kazimierza przy okazji potopu szwedzkiego, licznych procesji błagalnych w czasie wojny polsko-bolszewickiej, czy Jasnogórskich Ślubów Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dlatego z największą uwagą przyjmujemy i powielamy wezwanie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o codzienną modlitwę różańcową w tej szczególnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska i świat. Chcielibyśmy także dołączyć do tego apelu prośbę wielu polskich katolików o zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy więc, aby takiego powszechnego aktu zawierzenia dokonali zarówno wszyscy Polacy, jak biskupi z całym duchowieństwem oraz władze Rzeczypospolitej z prezydentem na czele – stwierdził Bąkiewicz. – Uważamy, że w obecnej nadzwyczajnej sytuacji świata trwający okres Wielkiego Postu – okres duchowego oczyszczenia i wzmożonej ofiarności – najlepiej sprzyja, aby dokonać takiego aktu zawierzenia ze szczerą intencją, przy okazji najbliższego święta Maryjnego przypadającego na 25 marca, w święto Zwiastowania Pańskiego. Od dziś natomiast możemy rozpocząć nowennę przygotowującą do tego aktu w postaci modlitwy różańcowej, o którą prosił nas ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, do której możemy dołączyć np. litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, bowiem jej końcowa oracja idealnie odpowiada obecnym zagrożeniom i niebezpieczeństwom.

Apel o zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi

"Miej w opiece Naród cały" – hasło ubiegłorocznego Marszu Niepodległości dziś ma jeszcze bardziej jasny przekaz niż wtedy 11 listopada 2019r. Na naszych oczach świat, który znaliśmy ponosi sromotną kleskę i karę za swoje nieposłuszeństwo wobec woli Bożej. Dlatego dzisiaj powinniśmy oddać się w ręce Niepokalanego Serca Maryi – Matki Boga aby z miłości matczynej orędowała za nami do Swojego Syna. Oczywiście, aby taki publiczny akt zawierzenia był szczery i miły Bogu, a przez to skuteczny, trzeba aby towarzyszyła mu skrucha za nasze grzechy osobiste, ale także i narodowe, a nawet, i przede wszystkim, grzechy państwowe. Trzeba także aby towarzyszyła mu szczera obietnica naprawy, tego co w naszym życiu, zarówno indywidualnym jak i zbiorowym, jest niezgodne z Dekalogiem i Ewangelią. Jak bowiem moglibyśmy oczekiwać, że zostaniemy wysłuchani przez Matkę Boga, naszą Królową, jeśli godzimy się na łamanie praw jej Syna, a naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa?Prosimy wszystkich abyście udostępniali ten materiał i abyśmy w dniu 25 marca publicznie i prywatnie zawierzyli nasz Naród, nasze rodziny oraz każdego z osobna Niepokalanemu Sercu Maryi. Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/142892050401058/

Gepostet von Marsz Niepodległości am Dienstag, 17. März 2020

REKLAMA/Advertisement