REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Reżyser bluźnierczej “Klątwy” dostanie zarzuty?! Biegły nie ma wątpliwości w tej sprawie

732

Według biegłego powołanego przez prokuraturę, obrazoburczy spektakl “Klątwa” w reżyserii chorwackiego twórcy Olivera Frljilicia nosi znamiona obrazy uczuć religijnych. Informację o tym podał na swoim profilu na Twitterze Mariusz Gierszewski – dziennikarz Radia Zet.

Ponadto, Chorwat może w najbliższym czasie otrzymać zarzuty właśnie w kwestii obrazy uczuć religijnych. We wpisie Mariusza Gierszewskiego czytamy:

– Spektakl “Klątwa” obraża uczucia religijne – orzekł biegły powołany przez Prokuraturę. Reżyser Oliver Frljicic może w najbliższym czasie usłyszeć zarzuty. Opinię sporządził prof. Eugeniusz Sakowicz z UKSW, współpracownik Konferencji Episkopatu Polski.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Spektakl “Klątwa” to wyjątkowo obrzydliwa kpina z Polski i Kościoła Katolickiego. Pojawiają się tam między innymi sceny takie jak podcieranie kroku aktorki z użyciem krzyża, ta sama czynność flagą Watykanu, seks oralny z figurą św. Jana Pawła II przy nagraniu kazania papieża.

W ubiegłym roku przeciwko “Klątwie”, którą wystawiał między innymi Stołeczny Teatr Powszechny zasilany w budżetu miasta odbyły się liczne protesty, w których prym wiodły środowiska narodowe oraz katolickie. Miejmy nadzieję, że reżyser tej obrzydliwej hucpy otrzyma zarzuty i zostanie przykładnie ukarany. Niestety, do tej pory kpiny z wiary katolickiej uchodziły płazem, czego przykładem jest lider zespołu “Behemot” Adam “Nergal” Darski uniewinniony za zniszczenie Biblii i profanację godła państwowego.

wPolityce.pl

Reklama / Advertisement