Resort kultury nie przedłużył kontraktu dyrektorowi Muzeum Polin

Ministerstwo Kultury nie przedłużyło kontraktu dotychczasowemu dyrektorowi Muzeum Polin prof. Dariuszowi Stoli – podaje portal Wyborcza.pl. Nowy dyrektor ma zostać wyłoniony w ramach konkursu. Muzeum pozostaje pod wspólnym zarządem Ministerstwa Kultury, Urzędu m.st. Warszawy i Stowarzyszenia ŻIH.

– W imieniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny mogę powiedzieć, że najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora jest pan prof. Stola. Chcielibyśmy, aby kontynuował swoją misję, bo muzeum pod jego zarządem stale się rozwija i cieszy się międzynarodowym uznaniem – te słowa Piotra Wiślickiego, prezesa Stowarzyszenia ŻIH cytuje “Wyborcza”.

REKLAMA/Advertisement

– W mojej ocenie prof. Dariusz Stola jest najlepszym możliwym dyrektorem. Jest doskonale przygotowany merytorycznie do sprawowania tej funkcji – daje wsparcie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Przyjęcie przez Sejm uchwały o upamiętnieniu 75. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych bardzo mnie zaskoczyło i zasmuciło, zwłaszcza że nie poprzedziła jej przynajmniej burzliwa debata – mówil w wywiadzie udzielonym radiu TOK FM prof. Stola we wrześniu 2017 r.

REKLAMA/Advertisement

Stola jest również członkiem Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego i Komitetu Badań nad Migracjami PAN. Napisał takie prace, jak m.in. “Kampania antysyjonistyczna w Polsce 1967-1968” czy
“Nadzieja i zagłada. Ignacy Schwarzbart – żydowski przedstawiciel w Radzie Narodowej RP, 1940-1945”.

za: wyborcza.pl

REKLAMA/Advertisement