REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Red. Gadowski o nielegalnych imigrantach: Rząd całkowicie bagatelizuje problem.

1035

Red. Witold Gadowski – dziennikarz śledczy, który od lat zajmuje się tematyką terroryzmu i służb specjalnych mówi w wywiadzie dla portalu PCh24.pl mówi, że nikt nie jest w stanie określić liczby nielegalnych imigrantów w Polsce, a rząd Prawa i Sprawiedliwości kompletnie lekceważy ten problem

W Polsce w tej chwili znajduje się nienotowana i niekontrolowana liczba nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie nikt, nawet członkowie mafii zajmujących się ich przerzutem na terytorium naszego kraju, nie jest w stanie powiedzieć, ilu takich „przybyszów” tak naprawdę przebywa dziś w Polsce mówi.

Dziennikarz przyczyny takiego stanu upatruje w trzech czynnikach; po pierwsze jest to fakt, że Polska znajduje się w strefie Schengen i nikt nie kontroluje granic z państwami sąsiadującymi z nami, które również do niej należą. Drugą przyczyną jest działalność mafii imigracyjnych, które ściągają i przerzucają nielegalnych imigrantów do Europy. Jako trzecią przyczynę Witold Gadowski podaje działalność prywatnych szkół, które rejestrują imigrantów jako “studentów”:

Reklama / Advertisement

Trzecim czynnikiem jest działalność tzw. prywatnych szkół, które rejestrują jako rzekomych „studentów” przybywających do Polski nielegalnych imigrantów. Czynią to za odpowiednie gratyfikacje finansowe. „Studenci” nigdy tam nie studiują. Zamiast tego można spotkać ich w całej Europie Zachodniej. Ostatnio tego typu przypadek widzieliśmy w Niemczech, gdzie „student”, który przybył do Polski ze Sri Lanki wymachiwał nożem na jednym z dworców. Na szczęście został obezwładniony i nikomu nic się nie stało dodaje red. Gadowski.

Witold Gadowski uważa, że problem nielegalnej imigracji jest bardzo złożony i skomplikowany, a przez to nie sposób określić liczby nielegalnych przybyszów: “Powtarzam: nie wiemy, ilu ich w Polsce jest; nie znamy ich tożsamości; nie mamy pojęcia, czego możemy się po nich spodziewać.Według dziennikarza przyczyną takiego, katastrofalnego stanu rzeczy jest postawa polskich władz, które uniemożliwiają służbom, ze szczególnym uwzględnieniem straży granicznej na skuteczne działanie. Współautor “Tragarzy śmierci” dodaje, że politycy PiS boją się tego tematu i kompletnie go lekceważą:

Widać wyraźnie, że boją się dotykać tego tematu, żeby nie narażać się czasem na ostracyzm ze strony mediów mainstreamowych i Unii Europejskiej. Trzeba powiedzieć wprost: rząd Beaty Szydło starał się jeszcze jakoś kontrolować zjawisko nielegalnej migracji, jednak rząd Mateusza Morawieckiego całkowicie bagatelizuje ten problem, a nawet przymyka oko i po prostu czeka na dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacjipodsumowuje red. Gadowski.

Reklama / Advertisement

za: pch24.pl

Reklama / Advertisement