REKLAMA

REKLAMA

Radny z Nowoczesnej o homoseksualistach: “Chciałbym, żeby te osoby miały możliwość adopcji dzieci” [WIDEO]

296

– Bardzo bym chciał, żeby jak najszybciej nastąpiły tego typu czynności związane z małżeństwami osób tej samej płci. Chciałbym, żeby te osoby miały możliwość adopcji dzieci – powiedział w programie “Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego” wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.

Pytany o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, Potapowicz próbował bagatelizować temat i stwierdził, że “nie ma sensu demonizować sprawy adopcji”.

REKLAMA

– Jest to proces, który musi trwać, mamy przecież przykłady na świecie, gdzie pary homoseksualne zawierają nie tylko związki partnerskie, ale też i małżeńskie. Mamy też przykłady par homo, które wychowują dzieci, zresztą w Polsce też mamy takie pary, więc nie ma sensu demonizować sprawy czy kwestii adopcji, wychowania dzieci przez pary homoseksualne, trzeba po prostu do tego rzeczowo i normalnie podejść, jak do każdej innej dyskusji – powiedział.

– Bardzo bym chciał, żeby jak najszybciej nastąpiły tego typu czynności, związane z małżeństwami osób tej samej płci. Chciałbym, żeby te osoby miały możliwość adopcji dzieci – dodał i nie ukrywał, że “jest to proces długoletni i moim zdaniem my jako społeczeństwo jeszcze nie jesteśmy przygotowani do niego”.  Do słów Potapowicza odniósł się radny Sebastian Kaleta z PiS, który podkreślił, że podstawowym postulatem lewicy jest właśnie doprowadzenie do możliwości adopcji dzieci.

REKLAMA

– Szczerość Pawła Rabieja pokazała, że wszelkie zastrzeżenia konserwatystów co do tego, że tu nie chodzi o żadne dostosowywanie prawa do potrzeb homoseksualistów (by mogli np. w szpitalu dowiedzieć się o stanie zdrowia partnera), są słuszne. Cel jest jasny – możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne – powiedział.

 

za: tvp.info