Radni gminy z woj. łódzkiego przegłosowali usunięcie flagi UE z sali posiedzeń [WIDEO]

Wola Krzysztoporska to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim. Przez ostatnich 15 lat gmina Wola Krzysztoporska otrzymała ze środków zewnętrznych, przede wszystkim unijnych, około 40 mln złotych. Nie przeszkodziło to jej radnym nie poddać się bezwarunkwej miłości do UE.

Jak poinformował wczoraj portal piotrkowski24.pl, jeszcze przed końcem ubiegłego miesiąca przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska w trakcie sesji rady zaproponowała usunięcie z sali posiedzeń flagi Unii Europejskiej.

REKLAMA/Advertisement

– Czy jest ona zasadna czy niezasadna, czy potrzebna czy nie ? Może i jest potrzebna, ale jak już wspomniałam, jest na wejściu do budynku i uważam że tutaj nie jest aż tak potrzebna. Nie jest kompetencją Rady Gminy, żeby tutaj tak w lewo czy w prawo, ale żeby to ładnie przeszło, bardzo proszę o takie formalne głosowanie – oświadczyła przewodnicząca.

– Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce proszę państwa – w naszej Ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska – orzekł wójt Roman Drozdek.

REKLAMA/Advertisement

Stosunkiem głosów 6 – za, 4 – przeciw, 3 – wstrzymujących się wniosek przeszedł a błękitna tkanina ze złotymi gwiazdkami – jak niegdyś sztandar PZPR – wyprowadzono. Pozostaje jednak ona przed gmachem urzędu.

– Podczas swojego wystąpienia mówiłam, że flaga unijna jest przy wejściu do urzędu Gminy, i uważam, że to się odnosi do całego budynku. Uważam, że przerost nie jest potrzebny. Mamy flagę gminną, biało-czerwoną – i to wystarczy. Nasze barwy i ojczyzna są najważniejsze. Nikt nie powiedział, że jest przeciwko fladze i że ona jest zbyteczna czy niepotrzebna, tylko na razie niech będzie tak jak jest – tłumaczyła portalowi piotrkowski24.pl radna Gniewaszewska.

za: piotrkowski24.pl