Putin w Damaszku: “Przeszliśmy długą drogę w odbudowie państwa syryjskiego i jego integralności terytorialnej”

Prezydent Rosji Władimir Putin przybył dzisiaj do Damaszku z wizytą, podczas której spotkał się z prezydentem Baszarem al-Assadem w bazie sił rosyjskich w stolicy Syrii. 

Rosyjski przywódca złożył życzenia swoim żołnierzom operującym w Syrii z okazji prawosławnego Bożego Narodzenia. Prezydent al-Assad zrobił to samo, wyrażając uznanie za ofiary poniesione przez siły rosyjskie u boku Syryjskiej Armii Arabskiej.

REKLAMA/Advertisement

Podczas spotkania obaj liderzy omawiali ostatnie wydarzenia w regionie, a także plany wyeliminowania terroryzmu, który zagraża bezpieczeństwu w prowincji Idlib, a także wydarzenia na północy Syrii i działania Turcji w tym kraju.

W towarzystwie prezydenta al-Assada Putin zwiedził stare miasto w Damaszku, odwiedzając Wielki Meczet Umajjadów i grób Jana Chrzciciela znajdujący się w meczecie, dawnej bazylice zbudowanej ku jego czci przez cesarza Teodozjusza I Wielkiego.

REKLAMA/Advertisement

– Przeszliśmy długą drogę w odbudowie państwa syryjskiego i jego integralności terytorialnej – stwierdził rosyjski prezydent, dodając iż ”dostrzegł gołym okiem oznaki przywrócenia spokojnego życia na ulicach Damaszku”.

Wieczorem Putin ma odlecieć do Turcji.

REKLAMA/Advertisement

Foto: sana.sy