Putin odpowiada Trumpowi, który kazał Rosji przygotować się na nadlatujące amerykańskie rakiety

Najgorętszy w dyplomacji od lat dzień daleki jest jeszcze do końca. Przypomnijmy: informacje o zmierzającym na Morze Śródziemne amerykańskim lotniskowcu z grupą uderzeniową niszczycieli oraz już czekającym u wybrzeży Syrii kolejnym niszczycielu skomentował ambasador Rosji w Libanie, Aleksander Zasypkin.

Powiedział, iż wszystkie amerykańskie pociski wystrzelone w kierunku Syrii zostaną zestrzelone, a wyrzutnie będą celem kontrataku rosyjskiego, co może “spowodować znaczną eskalację wojny w Syrii”. Dyplomata stwierdził, że nawiązuje do oświadczenia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i szefa sztabu rosyjskich sił zbrojnych.

REKLAMA/Advertisement

To rozgrzało do czerwoności Donalda Trumpa, który na Twitterze napisał:

– Rosja obiecuje zestrzelić wszelkie rakiety wystrzelone w Syrię. Przygotuj się Rosjo, ponieważ one nadlatują (…) Nie powinnaś być partnerem dla Zwierzęcia Zabijającego Gazem, który zabija swoich ludzi i cieszy się z tego!

REKLAMA/Advertisement

W ostatnich minutach do dyskusji włączył się Władimir Putin.

– Stan spraw światowych budzi jedynie obawy, sytuacja na świecie staje się bardziej chaotyczna – powiedział rosyjski prezydent podczas ceremonii powitania nowych ambasadorów w Rosji. – Niemniej jednak wciąż mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek ostatecznie zwycięży, a stosunki międzynarodowe da się ułożyć w konstruktywny kurs, by cały system światowy stał się bardziej stabilny i przewidywalny.

REKLAMA/Advertisement

PILNE!
Już po oświadczeniu prezydenta Putina ukazała się poniższa informacja:

Rosyjskie okręty wojenne z syryjskiego portu Tartus wychodzą w morze