REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Pucz Wałęsy”: Policja zweryfikuje zasadność posiadania przez niego broni. Niewykluczone badania psychiatryczne?

522

– W związku z wpisem byłego Prezydenta RP Pana Lecha Wałęsy, w odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że pomorska policja zobowiązana jest w takim przypadku zweryfikować zasadność posiadania broni – czytamy na oficjalnym, głównym koncie Policji.

To efekt pogróżek miotanych przez byłego prezydenta.

– Jeśli obecna ekipa zaatakuje Sąd Najwyższy, 4 lipca pojadę do Warszawy – napisał w sobotę na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

Reklama / Advertisement

– ,,Dość niszczenia Polski’’. Staję na czele fizycznego odsunięcia głównego sprawcy wszystkich nieszczęść. By tego dokonać musi być w Warszawie zgromadzone ponad 100 000 zdecydowanych i zdyscyplinowanych chętnych . Przy otwartej kurtynie ,pokojowo i zdecydowanie musimy tego dokonać na oczach świata . Jestem w gotowości i wiem jak do tego doprowadzić LW – czytamy w jego wpisie.

Potem napisał jeszcze:

– Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek, w tym policja, stanie mi na przeszkodzie będę walczył i bronił się. Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej. Policja nie może wykonywać rozkazów w obronie łamiących konstytucję.

Reklama / Advertisement

Ponieważ nieodzownym warunkiem dla wydania pozwolenia na posiadanie broni są badania psychiatryczne, niewykluczone że Wałęsa będzie musiał przejść je ponownie.

Reklama / Advertisement