REKLAMA/Advertisement

PSL samodzielnie do Sejmu. Jest jednak furtka do ewentualnej koalicji z PO

286

– Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się na samodzielny start w wyborach do Sejmu. Ludowcy stworzą swoje listy i sztab. Ale zostawiają furtkę – mogą negocjować z Platformą, jeśli Grzegorz Schetyna zdecyduje się na koalicję tylko z PSL, bez lewicy – pisze Onet.

– Wspólna lista opozycji dostała dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale nie udało się osiągnąć celu, czyli wygrania wyborów. Ewidentnie widać, że wspólnota celu nie wystarczy do osiągnięcia zwycięstwa wyborczego. Musi być wspólnota programu, dlatego proponujemy budowę dwóch bloków – chadeckiego i lewicowego – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA/Advertisement

– Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, które podzielają nasze idee, wartości, program. Jesteśmy otwarci na rozmowy z Platformą Obywatelską, ale musi być jasna deklaracja, czy chce budować umiarkowaną centrową koalicję, czy wybiera koalicję lewicową. Jeżeli jest zainteresowana, to w szybkim czasie musimy sobie odpowiedzieć na to pytanie – zaznaczył lider ludowców.

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement