Przyjął 100 tys. zł w ramach płatnej protekcji, powołując się na wpływy w instytucjach państwowych

Na polecenie prokuratora Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 17 marca 2020 roku Jerzego U. Czynność ta miała związek ze śledztwem w sprawie płatnej protekcji. Zatrzymanie nastąpiło z zachowaniem szczególnej ostrożności, podczas przyjmowania przez wyżej wymienionego kolejnej transzy pieniędzy w kwocie 100 tysięcy. Istniało niebezpieczeństwo, że mężczyzna może posiadać broń.

Ustalenia śledztwa

REKLAMA/Advertisement

Osoba prowadząca działalność gospodarczą w Poznaniu wpadła w kłopoty i szukała pomocy w rozwiązaniu jej problemów. Z przedsiębiorcą tym skontaktował się Jerzy U. Powołując się na wpływy w różnych instytucjach państwowych twierdził, że za 200 tysięcy zł załatwi każdą sprawę. W tym wypadku obiecał przedsiębiorcy wstrzymanie wykreślenia firmy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Z tego tytułu przyjął połowę żądanej sumy.

Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

REKLAMA/Advertisement

Prokurator ogłosił zatrzymanemu zarzut popełnienia czynu zabronionego z art. 230 par. 1 kk, zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował Jerzego U. na trzy miesiące.