Dr Przybył: Poza demokracją jest jeszcze normalność! [WIDEO]

Wielokrotnie prezentowany na łamach Dziennika Narodowego dr teologii Jan Przybył zawitał tym razem do “Komentarza Mediów Narodowych”.

REKLAMA/Advertisement

– Ludzie często nie znają pojęć, o których mówią. Czym tak naprawdę demokracja była i czym jest dzisiaj? – zapytuje dr Przybył. – Przeciętny człowiek hula od demokracji ateńskiej przez Amerykę w XVII w. i czasy współczesne. To są zupełnie różne rzeczy, a ludziom się wydaje że to jest jedna i ta sama demokracja. To co się w tej chwili dzieje, ja nazywam dyzmokracją. Mało kto wie, że w XVIII-wiecznej Ameryce nie było mowy o żadnej demokracji, a jedynie o republice. Nie wszyscy mieli prawo głosu: kobiety, służba kolorowi byli go pozbawieni. Trzeba jednocześnie uświadamiać ludziom, że ponad demokracjami i innymi -cjami jest jeszcze … normalność.

– Media są tak podzielone, że są podporządkowane jakimś ugrupowaniom politycznym. Tymczasem ja nie chce oglądać takich mediów, które są za PiS czy przeciw PiS. Żrą się jak psy, a ja muszę wybierać. A ja nie chce wybierać! Znakomita większość ludzi ma też już dość tej przepychanki – kontynuuje. – Trzeba się wznieść ponad to!

REKLAMA/Advertisement

************
Czytaj również:

Ks. Isakowicz-Zaleski: Dla pro-ukraińskiej frakcji w PiS doraźne geszefty są ważniejsze od troski o Polaków na Kresach i pamięci o ofiarach ludobójstwa

REKLAMA/Advertisement

Dr Aondo-Akaa: Elity europejskie chcą zniszczyć polskie wartości

Szczepek: Ekoterrorystyczne mity dotyczące branży futrzarskiej w Polsce